Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

25.09.2021

I letos jsme se zúčastnili tradiční Noci vědců v Brně.

Eurocentrum Brno se letos opět účastnilo tradiční Noci vědců v Brně, tektokrát s tématem ČAS. NᚠEU Corner, se kterým jsou Eurocentra po celé České republice do akce zapojena, mohli tentokrát návštěvníci najít na Mendelově univerzitě. Pro nadějné vědce byly připraveny informace o tom, jak mohou pro své vynálezy a projekty získat podporu Evropské unie. Ta je v oblasti podpory vědy a výzkumu, zejména díky aktuálnímu programu Horizont Evropa, velmi aktivní. K naleznutí u nás byl také průvodce pro zájemce o patent pro vlastní vynález i další tematické brožury.

Protože Noc vědců má také oslavovat vynálezce a objevy, které změnily svět, připravili jsme si pro návštěvníky také kvíz s tématem evropských vědců a jejich vynálezů. Ten přilákal jak mladší, tak i starší ročníky, a odvážlivci získali od Eurocentra malou odměnu. V neposlední řadě se mohli návštěvníci zapojit také do vědeckého online kvízu a zapojit se tak do slosování o tematické knihy a další drobnosti.

V rámci kampaně TIME TO MOVE jsme také mladým návštěvníkům představili možnosti vycestování do zahraničí. Kromě studijních pobytů v rámci programu Erasmus, mohou dnes mladí za posdpory EU absolvovat také zahraniční projekty neformálního vzdělávaní, pracovní či výzkumné stáže či dobrovolnictví v Evropě i mimo ní. V souvislosti s evropskou tematikou jsme si pro návštěvníky připravili také hru, ve které měli přiřazovat členské země EU k roku jejich vstupu do Evropského společenství.

Přestože prezenční Noc vědců je již za námi, nadále se můžete zapojit do tematického kvízu online, který běží až do 25. října. Odkaz na soutěžní kvíz najdete ZDE.

Jménem celého Eurocentra Brno se již teď těšíme na další ročník, a prozatím Vědě zdar!

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty