Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

NUTS II Severovýchod úspěšně pokračuje v sérii seminářů IROP!

18.05.2016

Krajský úřad Královéhradeckého kraje opět hostil další ze série seminářů IROP pro region soudržnosti NUTS II Severovýchod, tentokrát pro zástupce krajů a obcí příslušných krajů (Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje). Odborný seminář proběhl dne 17. 5. 2016 a obsahově se dotýkal aktuálně vyhlášených výzev č. 26 a 28 v IROP. Organizátory akce byla již tradičně sí regionálních Eurocenter ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj ČR.

Na programu semináře byly aktuálně vyhlášené výzvy č. 26 (eGovernment I.) a č. 28 (Specifické informační a komunikační systémy a infrastruktura II.) v IROP, přičemž nechybělo ani obecné seznámení se samotným Integrovaným regionálním operačním programem (IROP) a harmonogramem dalších chystaných výzev, s nimiž účastníky seznámila Ing. Michaela Brožová z Centra pro Královéhradecký kraj. Následně vystoupil přímo zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR (řídící orgán IROP), PhDr. Aleš Pekárek, jenž podrobně představil parametry obou výzev, podporované aktivity, způsobilé výdaje a povinné přílohy projektové žádosti. Po krátké přestávce vystoupila Ing. Romana Valentová, zástupkyně Centra pro Liberecký kraj, která účastníkům semináře podrobně objasnila kritéria hodnocení. Předkládání projektových žádostí o podporu v elektronickém systému IS KP14+ představil Mgr. LukᚠFrolík a Ing. Helena Mertová zase výběrová a zadávací řízení.

Po skončení každé části semináře následovala bohatá diskuse a zodpovídání velkého množství dotazů vzešlých ze strany budoucích žadatelů, což je známka dalšího úspěšného semináře. Také dle počtu zúčastněných se akce zdařila a splnila veškerá očekávání organizátorů i návštěvníků.

Fotogalerie

Autor: Eurocentrum Pardubice
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty