Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

V Hradci Králové proběhl úspěšný seminář Průvodce zdravotním a sociálním pojištěním v EU

27.06.2016

Dne 21. června 2016 se v prostorách Krajského úřadu Královéhradeckého kraje uskutečnil seminář „Průvodce zdravotním a sociálním pojištěním v EU,“ který účastníkům poskytl základní informace o sociálním a zdravotním pojištění při pobytu v zemích EU.

Cílovou skupinu představovali primárně pracovníci státní správy, zdravotních pojišoven, sítě EURES (Evropské služby zaměstnanosti) a firem působících na vnitřním trhu EU, ale také zainteresovaní jedinci z řad široké veřejnosti Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Na semináři vystoupili Ing. Šárka Kněžická a PhDr. Mgr. Adam Ander, zástupci Kanceláře zdravotního pojištění, či EURES poradkyně pro Pardubický kraj, Ing. Radka Vojtíšková. Na závěr představil Mgr. Milan Novotný, zástupce České správy sociálního zabezpečení, příspěvek o sociálním pojištění v zemích EU. Tématem semináře byly podmínky sociálního a zdravotního pojištění migrujících osob v zemích EU/EHP, pojištění pro případnou nezaměstnanost a podoba evropských formulářů.

Pro všechny přítomné se jednalo o upřesnění základních informací o podmínkách migrujících osob v zemích EU, ale také o seznámení s novinkami v sociálním a zdravotním pojištění, což všichni přítomní ocenili. Důkazem toho je nejen velké množství dotazů, které přišly ze strany účastníků, ale také jejich zájem o uskutečnění podobného semináře v jiných krajích ČR.

Organizátory akce bylo Eurocentrum Pardubice a Eurocentrum Hradec Králové.

Fotogalerie

Autor: Eurocentrum Pardubice
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty