Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Stay Tuned Europe! - Finland
Datum 15.06.2021 18:00 - 19:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihomoravský kraj / Brno / ONLINE
Popis akceCestovat teď sice nemůžeme, popovídat si o evropských zemích ale ano! Přidejte se k nám a poslechněte si další díl série STAY TUNED EUROPE! Tentokrát si budeme povídat o Finsku! / Another episode of our online talks with young Europeans! Join us in the interview with Tommi from Finland!

ČESKÁ VERZE

Aktuální situace cestování stále tak úplně nepřeje, vydejte se proto námi na ONLINE cestu Evropou! Prostřednictvím rozhovorů s mladými Evropany Vám představíme země EU zase trošku z jiného pohledu. Nečeká vás proto klasický seznam turistických destinací, ale zajímavé povídání o společnosti, lidech a kultuře. Ve čtvrté epizodě se zaměříme na FINSKO! Jací Finové jsou, jaké historické události je formovaly a co od nich můžete očekávat? Jak se žije v nejšťastnější zemi světa, kde dny a noci mohou splývat? Čím je specifické finské školství? A co znamená pojem „sisu“? Bavit se budeme i o dalších stereotypech nebo vnímání Česka. Zároveň vám nabídneme tipy z finské kultury, které si můžete užít v pohodlí domova! Rozhovor se uskuteční v angličtině, ale nečekejte žádné složitosti. Těšit se můžete na Tommiho, který studuje na univerzitě v jihofinském městě Lappeenranta. A nezapomeň Evropo, STAY TUNED!

Rozhovor můžete sledovat online na našem facebooku ZDE.

ENGLISH VERSION

Current pandemic situation still doesn't allow much travelling so we decided to take you on the VIRTUAL travel around Europe! Via interviews with young Europeans we will try to present these countries from different point of view! This time we will talk about FINLAND! What are the Finns like, what historical events formed their culture and what to expect when you meet them? What is life like in the happiest country in the world where days and nights merge? Why is the Finnish education system specific and what does "sisu" mean? We will also talk about some other stereotypes, about the perception of the Czech Republic or about some tips from the Finnish culture. The interview will be held in English and you can look forward to Tommi who studies in the city of Lappeenranta.

You can watch the online interview on our facebook page HERE.

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty