Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Stay Tuned Europe! - Greece
Datum 24.08.2021 18:00 - 19:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihomoravský kraj / Brno / ONLINE
Popis akceRozhovory s mladými Evropany Vám přiblíží netradiční formou specifika jednotlivých evropských zemí. / Online interviews with young Europeans focusing on European cultures and stereotypes.
Aktuální situace cestování stále tak úplně nepřeje, vydejte se proto s námi na ONLINE cestu Evropou! Prostřednictvím rozhovorů s mladými Evropany Vám představíme země EU zase trošku z jiného pohledu. Nečeká vás proto klasický seznam turistických destinací, ale zajímavé povídání o společnosti, lidech a kultuře. Další zemí, na kterou se na konci prázdnin zaměříme, je ŘECKO! Věděli jste, že 80 % řeckého území je tvořeno horami? Nebo že Řecko disponuje největší obchodní flotilou na světě? Budeme se ptát, jak se žije v zemi, která je kolébkou demokracie, jak nedávné krize ovlivnily tamní společnost, co je to "philotimo" nebo jaké hodnoty jsou pro Řeky důležité. Těšit se můžete na Vasiliki, která se po ročním projektu v Česku a celkově 6 letech strávených v zahraničí nedávno vrátila domů do Řecka.
 
Rozhovor v angličtině můžete sledovat online na facebookové události ZDE, nebo později v archivu našich videí na facebooku.
 
ENGLISH VERSION
 
Current pandemic situation still doesn't allow much travelling so we decided to take you on the VIRTUAL travel around Europe! Via interviews with young Europeans we will try to present these countries from different point of view! This time we will talk about GREECE! Did you know that 80% of Greek territory is made up of mountains? Or that Greece has the largest merchant fleet in the world? We will talk about the life in a country that is considered to be the birthplace of democracy, we will ask how recent crises have affected local society, what "philotimo" is or what values ​​are important to the Greeks. You can look forward to Vasiliki who has recently returned home to Greece after a volunteering project in the Czech Republic and a total of 6 years livinig abroad.
 
You can watch the online interview in English on the facebook event HERE, or later in our video archive.
 
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty